Cestovní zpráva | Virtuální adopce

Aktivity společnosti Velká Amazonie, o.p.s. za rok 2008

Cestovní zpráva ze služební cesty do Venezuely v únoru 2008

Moje krátkodobá návštěva indiánské komunity Boca de Nicharé přivedla se mnou čtrnáct ekoturistů cestovní agentury Adventura, s kterou naše společnost spolupracuje. Ubytovali jsme se na tři noci v naší základně Washadi a společně s indiány jsme prožili čtyři dny včetně výletu na salto Pará. Náčelník Denys pro nás připravil slavnostní oběd se soutěžemi v páce a ve střelbě foukačkou. Došlo k předávání darů, skleněných perliček a nožů od turistů a od členů společnosti a také fotografií indiánů z loňského pobytu členů společnosti poslaných Lídou Škrabákovou-Morrocoyem. Náčelník Denys obdržel ode mne i finanční prostředky jak za logistické a průvodcovské služby, tak další finanční dary pro jejich komunity získané ze spolupráce Velké Amazonie, o.p.s. a Adventury. Kameraman Miloš Zábranský natočil během pobytu krátký cestovní dokument, který také uveřejníme na našich stránkách.

Richi, vedoucí učitel základní školy zdejší komunity, se na mne obrátil, zda by naše společnost mohla zajišťovat finanční prostředky pro nákup školních pomůcek pro všechny děti. Jednalo by se o základní pomůcky, sešity, tužky, barvičky, učebnice. Slíbil jsem, že tuto potřebu uveřejním na webbových stránkách a touto cestou hledat donátora pro asi třicet pět dětí.

Mnislav Zelený, Atapana, rok 2008

Více informací naleznete v sekci Virtuální adopce


nahoru


Virtuální adopce - ADOPCE NA DÁLKU

Děti rodičů z indiánské komunity Boca de Nicharé (Wüküyadinňa) mají základní školu v yek´wanštině přímo ve své osadě. Jejich yek´wanským učitelem je Roberto. Náklady na jeden školní rok jsou poměrně dost nízké. Zájem naší společnosti Velká Amazonie je však po dohodě s náčelníkem Edacumadim orientován na starší děti, kteří pro své schopnosti chodí do středních odborných škol většinou v Ciudad Bolívar a v jeho okolí. Jedná se většinou o internátní školy zemědělského charakteru. Samozřejmě, že jejich náklady školného jsou o něco větší, což činí jejich rodičům žijícím v pralese značné potíže. Naším zájmem je, aby tyto děti dokončily svá studia, vrátily se zpět do své osady a svými znalostmi tam pozvedly životní úroveň.

Virtuální adopce yek´wanských dětí z této komunity studujících střední školy v několika městech Venezuely se týká pouze finanční podpory jejich školného, kapesného a cestovného domů, která činí za celý školní rok 6.300,- Kč. Tyto peníze by se zasílaly buď přímo bankovním převodem do jednotlivých škol, kde děti studují (což ovšem zase stojí něco na poplatcích), nebo v případě cesty někoho z nadace do Venezuely by se peníze osobně předaly, což je vždy jednou do roka. Podmínka, která jim byla sdělena, že děti musí být v občasném internetovém spojení se svými virtuálními rodiči a mají je informovat o svém studiu a jak se jim daří, popřípadě s občasnou poznámkou od jejich učitelů. Cílem je, aby tyto děti po ukončení školy se vrátily ke své komunitě a pomohly ji svými vědomostmi.

Vzhledem k tomu, že Venezuela má nádhernou přírodu, kam jezdí spousty turistů, možná byste si po čase mohli udělat do Venezuely i výlet a při té příležitosti se s dětmi setkat. I Váš výlet bychom mohli zorganizovat.

Více informací naleznete v sekci Virtuální adopce

V případě Vašeho zájmu spojte se s námi na telefonním čísle 604263868
anebo prostřednictvím e-mailu: gran_amazonia@hotmail.com